środa, 9 marca 2011

Weekendowe zwiedzanie stolic Europy

Każdy z nas odczuł przysłowiowy "Brak czasu". Brak czasu staje się nieodzownym elementem naszego trybu życia a zjadaczem najczęściej jest praca, która ma to do siebie, ze potrafi wypełnić czas wyjątkowo szczelnie. Urlop staje się dobrem bezcennym... o dłuższych wakacjach z reguły zapominamy... zostają nam weekendy - Ukochane Weekendy!

W Internecie, aż huczy od ofert weekendowych - wycieczki weekendowe są naprawdę popularne i jest bardzo dużo. W szczególności są to weekendy pobytowe z dojazdem własnym w Polsce. Mało kto wie, że w weekend można zwiedzić nie tylko swoją najbliższą okolicę ale tez odwiedzić sąsiadów i zaglądnąć do ich ciekawych miast np. Pragi, Wiednia czy Wilna :)


Czym jest wycieczka weekendowa?
Jest to idealna propozycja dla ludzi, którzy nie mogą poświęcić wiele czasu na dłuższy urlop a chcą aktywnie spędzić czas i zobaczyć wiele ciekawych miejsc nie koniecznie w obrębie naszego kraju ale u naszych najbliższych sąsiadów. Jednak takie wyjazdy weekendowe wiążą się z pewnym wyrzeczeniem i niewygodami ...ale również i podstawową zaletą - niską ceną. Najczęściej wyjazdy organizowane są już w piątek wieczorem - nocny przejazd autokarem do miejsca, które będziemy jest podyktowany wiadomą rzeczą - oszczędnością czasu i oczywiście przygotować się do tej podróży należy adekwatnie do warunków - nie powinno zabraknąć, śpiworu, jaśka, kanapek i napojów zimnych czy gorących. Dojazd na miejsce zwiedzania najczęściej jest nad ranem i tutaj też rozpoczyna się właściwy program wycieczki. Często też program ten jest tak układany by każdy ze zwiedzających miał czas dla siebie na spacer, zakupy czy korzystanie z kulinarnych przyjemności odmiennych od polskiej kuchni. Tak jest spędzany cały dzień i wieczorem w ustalonym miejscu i godzinie grupa powraca nocnym przejazdem do Polski.

Miejsca które możemy zwiedzić ?
Naprawdę jest ich bardzo wiele, przeważnie są to stolice państw jak i te słynniejsze miasta Europy. Jednodniowe Wycieczki Weekendowe to również ciekawe wyjazdy na wszelkiego rodzaju jarmarki świąteczne, wielkanocne czy bożonarodzeniowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się miasta takie jak: Salzburg, Wiedeń, Berlin, Budapeszt, Lwów, Wilno i Praga itp.

Koszty ?
Jeśli ktoś lubi zwiedzać i naprawdę nie przeszkadza mu szybkie tempo wycieczki to naprawdę można za małe pieniążki zwiedzić spory i ciekawy kawałek Europy. Przykładowe koszty kształtują się w granicach tylko 170 zł plus pieniążki na bilety wstępów obiektów i za przewodnika – ok. 20 euro, i pieniążki już na swoje wydatki tj. posiłek czy pamiątki.

Podsumowując
Najważniejszymi zaletami takich wyjazdów jest atrakcyjna cena i krótki czas jaki przeznaczmy na taka wycieczkę - poznanie nowych miejsc, historii i ciekawych wydarzeń kulturowych czy religijnych...

Weekendy to oszczędność czasu i pieniędzy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty