czwartek, 7 kwietnia 2011

Weekend Majowy - popularna Majówka :)

Czy zaczęliście się już zastanawiać gdzie chcecie spędzić ten najprzyjemniejszy weekend w roku? Wszak weszło na już w tradycje by majówkę spędzać po za domem a nie przed telewizorem…

Jak było w zeszłym roku? Każdy wie… Weekend majowy kiepsko nam w kalendarz wskoczył - 1 i 2 maja wypadały w sobotę i niedzielę. W tym roku już jest lepiej! Tegoroczna majówka wypada dosyć ciekawie bo tylko „inwestując” 4 dni urlopu, możemy zyskać aż 8 dni wolnego (30.04-08.05.2011) :) Czyż to nie brzmi wspaniale?

Wiedząc już ile dni mamy na zaplanowanie wypoczynku, zastanówmy się jak i gdzie go spędzić – a tutaj mamy już w czym wybierać. Znajdzie się coś dla każdego - osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą wybierać w ofertach weekendowych z takimi atrakcjami jak: nordic walking, kajaki, rowery, wieczorowe eventy, ogniska, zwiedzanie i jeszcze wiele, wiele innych… Oczywiście są też między nami i Tacy, którzy najlepiej siebie widzą w leniuchowaniu :) Dla Was też znajdą się najróżniejsze propozycje majowych pobytów weekendowych – SPA, ciepłe kraje, plaże.

Jeśli mówimy o naszym rodzimym kraju najpopularniejszym regionem do wypoczynku z roku na rok staje się Warmia i Mazury, głównie na znaczny wzrost chętnych do wypoczynku spowodowany jest chęcią bycia nad wodą - a jak wiemy niekiedy maj ciepły jest jak lipiec - kto wie, może uda się do wody wskoczyć :-). W obecnym roku można również zauważyć wzrost zainteresowania na weekendowy wypoczynek niewielkich 6-10 osobowych grup znajomych szczególnie w miejscach mniej uczęszczanych przez duże tłumy turystów.

Wśród  znacznej ilości proponowanych wyjazdów możemy również znaleźć wypoczynek połączony z odnową biologiczną w obiektach SPA. Tego typu pobyty możemy znaleźć nad morzem, np. w Dąbkach, Łebie ale też i w górach - Lądek Zdrój, Wisła.

Ostatnimi czasy można zauważyć również wzrost liczby na oferty weekendowe w których proponowany jest dojazd autokarem. Jest to jeszcze opcja postępująca małymi kroczkami ale mamy nadzieję że stanie się bardzo popularna i że będzie w wkrótce możliwe dojechanie autokarem we wszystkie strony wypoczynku :).

Dla osób lubiących zwiedzanie i chcących poznawać nowe miejsca możemy również polecić różne weekendowe wycieczki objazdowe - zaczynając od naszych sąsiadów - Czechy, Słowacja, Niemcy, Ukraina, Litwa do tych dalszych - Austria, Węgry, Bułgaria, Włochy. Są dostępne również wycieczki, które biegną przez kilka krajów. Można zatem zwiedzić dużo więcej miejsc za jednym razem i nie trzeba poświęcać dodatkowego urlopu.

Nie da się ukryć - Weekend Majowy jest dla nas jakby wstępem do wakacji no i jest co raz bliżej i jeśli nie wiesz jeszcze „co ze sobą zrobić” warto poświęcić chwile i po zastanowieniu zebrać paczkę znajomych i korzystać z tej wspaniałej co rocznej majówki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty