poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Bezpieczne kąpiele słoneczne

Każdy marzy by wrócić z wakacji nie tylko z opaloną buzią ale i całym ciałem... Pamiętać jednak należy, że zbyt długie i nieostrożne przebywanie na słońcu spowodować może zaszkodzić zdrowiu jak i naszej urodzie. 

Brak stosowania jakiejkolwiek ochrony może doprowadzić m.in. do oparzeń słonecznych, szybszego starzenia się skóry, zgrubień i suchości naskórka czy wystąpienia licznych piegów a nawet miejscowych przebarwień skóry.

Latem słońce jest dosłownie wszędzie a w szczególności w krajach basenu morza śródziemnego, które to są ulubionym celem wyjazdów naszych pociech na obozy młodzieżowe czy nas samych na przerwy urlopowe.

Póki co mamy jeszcze troszkę czasu do wakacji dlatego też warto się przygotować do - mam nadzieję :) - nieuchronnego zażywania kąpieli słonecznych.

Jednym z dobrych sposobów jest zażywanie odpowiednich i przystosowanych do tego środków czy też leków zawierających beta-karoten, który poprawia koloryt skóry i sprawia, że łatwiej się nam skóra opala. Beta kartoen możemy znaleźć m.in. w preparacie Belissa Sun, Capivit Sun itp.
belissa sun
Najbardziej naturalnym sposobem na uzyskanie pięknej naturalnej opalenizny jest systematyczne jedzenie marchewki lub picie soku marchwiowego.
Warto również pamiętać o systematycznym używaniu nawilżającego balsamu do ciała i kremu do twarzy.
Prawidłowo przygotowana skóra gwarantuje piękną słoneczną opaleniznę.

Należy również pamiętać by przed wyjściem na słońce użyć kremu do opalania z odpowiednim filtrem dopasowanym do danej karnacji.
Karotenowe Mleczko do Opalania
Ważne jest również dbanie o cerę po opalaniu i nawilżenie ciała balsamami po opalaniu zawierającymi odpowiednie witaminy.
balsam po opalaniu
Tak przygotowani nie straszne nam będą promienie gorącego słońca czy to na wakacyjnych wczasach rodzinnych czy na koloni letniej! :) Miłego opalania!!!
Zbliża się lato... Czas wypoczynku wakacyjnego, urlopów, wyjazdów nad morze, nad jeziora, w góry... na słońce! Lato każdemu z Nas kojarzy się nam z wypoczynkiem... a wypoczynek z uśmiechniętą opaloną twarzą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty