poniedziałek, 9 grudnia 2013

Pomysły na Podróże w Grudniu

Przyzwyczailiśmy się do podróżowania w okresie letnim kiedy jest ciepło i słonecznie.
Nikt nie myśli o podróżach zwłaszcza na samym końcu roku a w szczególności w grudniu, który pełen jest wydatków mikołajkowo-świątecznych oraz sylwestrowych. Jednak tylko w tedy, właśnie w grudniu można zobaczyć niezwykłe rzeczy, skorzystać z największych zniżek i brać udział w wydarzeniach, które tylko w grudniu mają miejsce.

Oto 10 powodów aby podróżować w grudniu!

NR 1 | ZORZA POLARNA


Ten rok ma być wyjątkowy jeśli chodzi o zasięg i ilość zórz polarny. Grudzień jest najlepszym miesiącem w roku by zobaczyć to niesamowite zjawisko. Północna Szwecja, Finlandia i Norwegia czeka tylko na Ciebie...

Na co czekasz? Jedź! Wycieczka do Szwecji Wycieczka do Finlandii Wycieczka do Norwegii

NR 2 | REJS NILEM

Rejs Nilem - 10 powodów by podróżować w grudniu

Ostatnimi czasy nie było dobrych wieści nadchodzących z Egiptu ale wygląda na to, że wszystko wraca do normy i znów będzie można skorzystać z atrakcji jakie oferuje ten niezwykły kraj.

Jeśli jesteś gotów podjąć niewielkie ryzyko ze względu na aktualną sytuację w Egipcie, może to być wyjątkowo dobry moment, aby dokonać rezerwacji rejsów nilem. Ceny pikują wyjątkowo w dół właśnie w miesiącach zimowych. Więc warto zorganizować sobie świąteczny rejs tą niezwykłą rzeką.

Sprawdź oferty - Rejsy Nilem

NR 3 | TANIE KARAIBY

Tanie Karaiby - 10 powodów by podróżować w grudniu

Właśnie teraz jest najlepsza pora na wczasy na Karaibach. Początek grudnia to idealny czas jeśli chodzi o warunki pogodowe ale również dla tego, że jest to okres już po za sezonem zatem ceny są wyjątkowo konkurencyjne w porównaniu z latem..

Nic tylko korzystać! Podróże Egzotyczne »

NR 4 | JARMARKI BOŻONARODZENIOWE W NIEMCZECH

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Niemczech - 10 powodów by podróżować w grudniu

Jest kilka takich miast gdzie można uchwycić prawdziwy klimat bożonarodzeniowych jarmarków. Zdecydowanie polecamy te w Niemczech. Tylko który? najbardziej klasyczny jarmark bożonarodzeniowy odbywa się w Norymberdze, który również jest największym i najstarszym.

Jednak konkurencja rośnie i co raz bardziej popularnym stają się te w pozostałych miastach z tradycjami.

Jeśli już byłeś w Niemczech na jarmarku rozważ również jarmark w Budapeszcie, który z pewnością jest bardziej atrakcyjny cenowo lub inne jarmarki z naszych propozycji » Jarmarki Bożonarodzeniowe

NR 5 | PODGLĄDANIE WIELORYBÓW W KALIFORNII

Podglądanie Wielorybów w Kalifornii - Rejs Nilem - 10 powodów by podróżować w grudniu

W grudniu wybrzeże Kalifornii spotyka jedno z największych spektakli przyrody. Tysiące migrujących z Alaski wielorybów wpływa do ciepłych wód zatoki kalifornijskiej dając niesamowite przedstawienie.

Ktoś się wybiera? Wycieczka do USA >>

NR 6 | PINGWINY CESARSKIE NA ANTARKTYDZIE

Pingwiny Cesarskie na Antarktydzie - 10 powodów by podróżować w grudniu

Będziesz musiał podróżować na drugi koniec świata, ale ta podróż na Antarktydę zagwarantuje Ci z pewnością prawdziwe Białe Święta ;) i możliwość spotkania z niesamowitymi pingwinami cesarskimi.

Grudzień to właśnie najlepszy czas by zostać świadkiem narodzin pierwszych piskląt. Wycieczka na Antarktydę »

NR 7 | ZAKUPY W LONDYNIE

Zakupy w Londynie - 10 powodów by podróżować w grudniu
Mamy dobrą wiadomość dla pięknej płci. Końcówka grudnia to najlepszy czas aby wybrać się na zakupy do Londynu. Poświąteczne przeceny są tak olbrzymie, że nie sposób z nich nie skorzystać bo przecież nierzadka w tym okresie zniżka 75% to dopiero coś!

Mekką wszyst­kich osób ro­bią­cych za­kupy w Londynie jest wszem i wobec znana a jeśli jeszcze nie z pewnością sławna tu sieć sklepów Pir­mark. Największy sklep znajduje się na Oxford Street więc nie trafić tu będzie bardzo ciężko.

Jedziemy? Wycieczka do Londynu »

NR 8 | NOCLEG W HOTELU Z LODU


W grudniu otwiera się w Szwecji słynny Ice Hotel. Ten rok będzie już 24 otwarciem tego hotelu, którego wiosna co roku zamyka definitywnie.

Cały jest z lodu i to dosłownie... Wszystko włącznie z wyposażeniem - jest lodowy bar, lodowa kaplica gdzie śluby można organizować, lodowe pokoje, lodowe łóżko, kubki, wazony... Wszystko z lodu. Sami zobaczcie www.icehotel.com

NR 9 | NOC ŚWIEC W GOUDA (Holandia)


Choć to holenderskie miasto słynie z wyrobu znanego wszystkim sera nie mniejszą atrakcją jest Noc Świec (Kaarsjesavond). 13 grudnia wizyta w tym mieście wprawi Cię w najprawdziwszy bożonarodzeniowy nastrój kiedy to na rynku zostaje wyłączone oświetlenie elektryczne a tysiące zapalonych świec w oknach kamienic rozjaśniają okolicę.

Tradycją jest również wspólne śpiewanie kolęd, zapalenie świątecznej choinki oraz zajadanie się na tutejszym jarmarku słodkimi waflami "Stroopwafels".

Sprawdź Wycieczka do Holandii »

NR 10 | PARADA KLAUSJAGEN (Szwajcaria)


Klausjagen to festiwal, który co rocznie odbywa się w szwajcarskim mieście Kssnacht w przeddzień mikołajek czyli 5 grudnia.

Przygotujcie się na głośną imprezę. Parada liczy nawet 1500 osób którzy na swoich głowach noszą wielkie papierowe lampiony jednocześnie dzwonią dzwoneczkami i strzelają z biczy tak głośno, że zatyczki do uszu naprawdę się przydają. Tradycja ta ma na celu wygonić złe duchy i trwa do późnej nocy przyciągając blisko 20000 turystów.

Sprawdź Wycieczka do Szwajcarii »

Jakie są Wasze GRUDNIOWE propozycje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty