poniedziałek, 17 lutego 2020

Zimowe obozy młodzieżowe – połącz przyjemne z pożytecznym!

Nie masz planów na zbliżające ferie? Nie chcesz spędzić wolnych dwóch tygodni przed ekranem komputera lub telewizora? Kiedy pogoda w Twoim mieście nie sprzyja lepieniu bałwana – postaw na zimowy obóz młodzieżowy. To doskonały sposób na niezapomniane chwile, podczas których połączysz przyjemne z pożytecznym.Obozy młodzieżowe zyskują na popularności. Stanowią one doskonałą alternatywę dla ferii spędzonych w domu. Zwłaszcza że nie brakuje ciekawych ofert wyjazdów nie tylko w kraju, ale i za granicą – i to w tematyce, którą z łatwością dopasujesz do swoich zainteresowań. Oto kilka powodów, by tegoroczne ferie spędzić na wyjeździe z rówieśnikami!

Obozy młodzieżowe – w Polsce i za granicą


Dużym zainteresowaniem cieszą się obozy młodzieżowe za granicą. Tego typu wyjazdy organizowane są zwykle dla dzieci w wieku 12–18 lat. Wśród najpopularniejszych zimowisk wymienić warto choćby obozy językowe w Wielkiej Brytanii oraz te sportowe – we Francji, Włoszech czy Słowacji. Zagraniczne wyjazdy to świetna okazja, aby nie tylko wypocząć po trudach roku szkolnego, ale i obcować z nową kulturą, zobaczyć znane zabytki i poznać historię odwiedzanego kraju. Propozycje, jak i same programy wyjazdów dopasowane są do zainteresowań młodzieży. Nie brakuje w nich atrakcji o charakterze integracyjnym – na uczestników czekają liczne konkursy, zadania grupowe i gry miejskie.

Oczywiście, aby spędzić niezapomniane ferie, nie musisz wcale wyjeżdżać za granicę. Bogata oferta zimowisk obejmuje także znane i lubiane ośrodki w górach – Szczyrk, Karpacz czy Białka Tatrzańska to zaledwie kilka z nich. Tego typu kolonie połączone są zwykle z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie.

Zimowska dla młodzieży – zdobądź nowe umiejętności


Obozy zimowe najczęściej związane są ze sportowymi aktywnościami. Pobyt w górskich rejonach to świetna okazja do nauki zimowych dyscyplin czy poprawienia zdobytych już umiejętności. Pobyt na zimowisku świetnie wpływa też na kondycję i odporność organizmu, przygotowując go do rozpoczęcia letniego semestru w szkole. Wolisz jednak zimowisko bez nart w roli głównej? Nic prostszego! W ofercie wyjazdów dla młodzieży nie brakuje innych propozycji. Od obozów aktorskich i fotograficznych, przez dziennikarskie i z youtuberami, aż po te kulinarne i modowe – jest z czego wybierać. Fanom aktywności do gustu przypadną ferie z aerobikiem, jazdą konną czy siatkarskie. Poszukiwaczy przygód zadowoli zimowisko survivalowe. Na wszystkich chcących podszkolić znajomość języka obcego czekają obozy językowe, organizowane w Wielkiej Brytanii, ale też na Malcie. 

Nauka poprzez zabawę – i wiele więcej!


Zimowiska to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu. Oprócz tego, że łączą przyjemne z pożytecznym, to kształtują także samodzielność i podnoszą pewność siebie. Uczestnicy obozów, będąc z dala od domu, mają szansę na zawiązanie nowych znajomości z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Oderwanie od szkolnej rutyny to także świetny sposób na odstresowanie i spożytkowanie nagromadzonej energii, a przez to też poprawę zdrowia psychicznego. A przywiezione z wyjazdu wspomnienia zostają z nimi na długi czas!

1 komentarz:

  1. Dzisiaj to wszędzie można się wybrać i to w sumie tanim kosztem. W sieci jest ogrom najróżniejszych ofert w tym zakresie... Pamiętajcie o ubezpieczeniu auta, bo lepiej jechać z czystym sumieniem, poczuciem spokoju. Ciekawe nawet teraz są rozszerzenia do OC, przykładowo macie jedno tutaj https://unilink.pl/ubezpieczenia/samochod/opony opisane.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty