wtorek, 25 października 2011

Nasze FotoKodowe wizytówki

Zapewne już część z Was, będąc naszymi fanami na naszym Fan Page Ecotravel widziała nasze nowe wizytówki. I może nic w nich nad zwyczajnego - wizytówka jak to wizytówka - jednak postaraliśmy się żeby było trochę nowocześnie, tak na czasie i oszczędnie w czasie.Pierwsza strona jak sami widzicie jest normalna a wręcz tradycyjna... Widać wszystko - co, gdzie, dane kontaktowe i adresowe, www, email... No i pięknie ale z drugiej strony to co to? Jakiś kwadracik w ciapki większe i mniejsze?!? Co to jest!?!

Ot i tutaj jest właśnie ta ciekawostka, która nazywa się z angielskiego QR Code lub w języku polskim nazywana Foto Kodem.

Co to jest?
Wyobraźcie sobie, że w tym kwadraciku zawarta jest właśnie cała informacja z tej wizytówki - wszystkie te dane adresowe i kontaktowe na niej zapisane.

OK ale po co?
By zaoszczędzić sobie czasu :)

No ale jak?
Na pewno słyszeliście już o smartphonach albo pewnie już taki macie... Dzięki właśnie takiemu "myślącemu" sprytnemu aparacikowi można w szybki sposób ściągnąć sobie całą tą wizytówkę do swojego telefonu nie marnując czasu na przepisywanie tego wszystkiego :)

No dobra ale jak to zrobić?
Wystarczy ściągnąć sobie z ogólnie dostępnych darmowych aplikacji taki właśnie czytnik Foto Kodów i następnie jakby używając aparatu fotograficznego przez ten czytnik w smartphonie odczytać te dane :) potem tylko wystarczy zapisać je u siebie w książce telefonicznej.

Spróbujcie sami! Fajne co?! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty