poniedziałek, 17 października 2011

Tanie linie lotnicze

Tanie linie lotnicze – sposób na oszczędne podróżowanie !!!
- tanie linie są dobre, bo są dobre i tanie ;)


Dziś samolotem może latać każdy, nie jest to już luksus dla najbogatszych. Obecnie na rynku turystycznym istnieje kilka linii lotniczych, które oferują nam tanie loty już za kilkadziesiąt złotych do prawie wszystkich europejskich krajów ale i nie tylko ( Turcja, Maroko). Jest to świetny sposób na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc za naprawdę nieduże pieniądze. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, dostosować się do terminu wylotu, żeby móc tanio polecieć. Czasami żeby znaleźć coś taniego trzeba być czujnym i elastycznym!
Jak to się dzieje, że tanie linie lotnicze są takie tanie? 
Jest kilka powodów. Poniżej lista według mnie najważniejszych:
  • zazwyczaj latają na lotniska znacznie oddalone od większych miast, które są tańsze
  • mniejszy komfort podróży, większa liczba miejsc w samolocie pozwalająca na zabranie większej ilości pasażerów. Co się z tym wiąże? Mniej miejsca na nogi :(
  • rezygnują z wielu usług np. z serwowania posiłków w trakcie lotu na rzecz cateringu. Inaczej niż przy lotach regularnych podczas których możemy liczy np. na kanapkę i napój. Nie jest to jednak duży problem ze względu na to, że na pokładzie spędzamy od 1 do 2 godzin.
  • płacimy za wszystko za bagaż (w cenie jest tylko podręczny), za odprawę on-line, za płatność kartą.  
  • nie ma miejsc przydzielonych do biletu  panuje tu zasada „kto pierwszy, ten lepszy”- wszystkie czynności związane z rezerwacją, odprawą, drukowaniem biletów oraz ze zmianami klient musi uporać się sam (lub skorzystać z pomocy naszego biura ;))
  • również dzięki niskim ceną samolot wypełniony jest w 100%
  • podczas lotu tanimi liniami lotniczymi sprzedawane jest mnóstwo różnych gadżetów, na których przewoźnik dodatkowo zarabia,. Tak więc na pokładzie samolotu można zakupić maskotki, modele samolotów, breloczki, perfumy i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów.
  • bardzo wysokie opłaty za zmiany terminu lotu czy zmiany nazwiska pasażerów, często przewyższające cenę biletu.
  • załoga zredukowana jest do niezbędnego minimum
  • tanie linie sprzedają bilety przez Internet, dzięki czemu spadają koszty utrzymania biur.
Oczywiście wyszukiwanie tanich połączeń jest zadaniem dla ludzi cierpliwych i zdeterminowanych ale czy czasem nie warto poświęcić swój czas by móc polecieć w podróż za naprawdę niewielkie pieniądze?!!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub szukacie ciekawej oferty taniego przelotu to służe pomocą!

Pozdrawiam!
Anita

GG: 37331990
anita.wajda@ecotravel.pl
tel.: +48 12 6489977 wew. 23

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty